Wasz ślub

W końcu nadchodzi ten moment, gdy stoicie naprzeciw siebie. Jeszcze tylko słowa przysięgi i staniecie się mężem i żoną. Fotograf ślubny w takim momencie musi wykazać się dyskrecją i doświadczeniem, tak aby nie odciągać uwagi od najważniejszych bohaterów tej ceremonii. Aby być obecnym, uważnym, ale nie rozpraszać. Aby widzieć, ale nie być widocznym. To Wasz ślub, Wasza chwila, której towarzyszy skupienie, a także dużo emocji i wzruszeń.

Drewniany kościółek, stara cerkiew, czy zlokalizowany na starym mieście urząd stanu cywilnego – niezależnie od miejsca ślubu, tego dnia to właśnie Wy jesteście w centrum wydarzeń. To na Was i tylko na Was skupia się uwaga przybyłych gości. Ja natomiast jako fotograf ślubny obserwuję i chwytam to co najistotniejsze – łzy wzruszenia w oczach rodziców i dziadków, błysk w oku Pana Młodego ukradkiem spoglądającego na swoją świeżo poślubioną żonę, czy też przebłyski światła naturalnego tworzące magiczną atmosferę tego wydarzenia. Ten moment, gdy zakładacie sobie obrączki i ślubujecie miłość, czy też spojrzenia Waszych rodziców, którzy dzięki Wam wracają wspomnieniami do dnia swojego ślubu, do swojej młodości. Gdy z lekkim zdenerwowaniem, ale i radością oczekujecie na rozpoczęcie ceremonii.

Gorące życzenia

A gdy emocje już częściowo opadną, zaś wzruszenie ustąpi łzom szczęścia zamkną się za Wami drzwi limuzyny. Poniesie Was ona ku zabawie weselnej. Zabawie celebrującej to co się właśnie wydarzyło. W międzyczasie spotkacie jeszcze Waszych bliskich – rodziców, rodzeństwo, przyjaciół, znajomych, którzy będą towarzyszyć Wam w tej ważnej dla Was chwili. Popłyną gorące życzenia, uściski, pocałunki. Będą gratulacje, uśmiechy, serdeczności.

To właśnie zdjęcia ślubne za kilka lat pozwolą Wam przenieść się w czasie i przeżyć , być może na nowo wydarzenia tamtego dnia. Być może po raz pierwszy dostrzeżecie także coś co Wam wcześniej umknęło – uśmiech dawno nie widzianej cioci, lub też radość w oczach dziadka. A kiedyś, po latach opowiedzą tą historię Waszym dzieciom, czy też wnukom. Historię Waszej miłości, wierności, oddania.