Pierwsze decyzje

Przygotowania ślubne zwykle zaczynają się na wiele miesięcy przed datą uroczystości. Poszukiwane jest odpowiednie miejsce, zespół weselny, czy też fotograf ślubny. Poszukiwania te przeplatają się z przymiarkami sukni oraz doborem kwiatów. Być może są to dla Was pierwsze wspólnie podejmowane decyzje. Jednakże, gdy nadejdzie już ten dzień emocje czasami sięgają zenitu. Aby uniknąć niespodzianek czy też stresującego pośpiechu warto zaplanować wszystko także pod kątem logistycznym. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy wizyta u fryzjera, czy też wizażystki nie wydłuży się z powodu nieplanowanych niespodzianek.

Przygotowania ślubne czas zacząć!

Gdy spotykam Panią Młodą, najczęściej zarówno goście weselni jak i Pan Młody jeszcze przewracają się w łóżku na drugi bok. W zależności od decyzji przygotowania odbywają się w domu, salonie urody, czy też apartamencie hotelowym. W centrum uwagi nikt inny tylko najpiękniejsza dziewczyna tego dnia. Dookoła krzątanina osób pracujących nad fryzurą oraz makijażem. Zaś z kanapy dobiegają nieśmiałe spojrzenia mamy oraz koleżanek. Przygotowania to przede wszystkim także doskonała okazja dla Pani Młodej, aby przyzwyczaić się, że tego dnia towarzyszy jej także fotograf ślubny – za kilka godzin nawet go nie będzie zauważała. Jeszcze telefon do narzeczonego i możemy rozpoczynać ubieranie sukni. Delikatna koronka zdobiąca suknię ślubną, promienie słońca odbijające się od kolczyków, nieśmiały uśmiech i wyczekiwanie na przyjazd tego Jedynego.

W międzyczasie odwiedzam Pana Młodego, któremu również udziela się lekki stres. Wystająca z kieszonki marynarki poszetka, dyskretne spinki, biel mankietów i odwieczne pytanie: krawat, czy mucha? Podczas przygotowań jako fotograf ślubny zwracam uwagę zarówno na detale i drobiazgi, jak również obserwuję rozwój sytuacji. Łapię spojrzenia, relacje, uśmiechy.

Narzędziem, które pozwoli Wam na łatwe zaplanowanie przebiegu samych przygotowań jak i pozostałych elementów wydarzenia jest Formularz Przedślubny. Znajdziecie go w zakładce Poradnik. Po uzupełnieniu prześlijcie go mi, dzięki czemu jako fotograf ślubny otrzymam od Was pełną informację dotyczącą miejsc, godzin i co najważniejsze Waszych oczekiwań. Pamiętajcie: przygotowania to również zdjęcia ślubne, które tworzą Waszą historię… Stwórzmy ją razem.